Naujosios Akmenės Šv. Dvasios Atsiuntimo bažnyčia

sukurta MobsStudio.biz  

Birželio 1 d., šeštadienį, pirmą kartą Klaipėdoje bus iškilmingai švenčiama Telšių vyskupijos globėjo šv. Justino šventė.

12 val. šv. Mišias Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje (Rumpiškės g. 6) aukos Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas ir gausus būrys kunigų iš visos vyskupijos. Po šv. Mišių – vyskupo padėka popiežiaus misionieriams, skleidusiems žinią apie Šventojo Tėvo vizitą Lietuvoje.

Telšių vyskupijos globėjas šv. Justinas (110-165) – kankinys, žymiausias pirmųjų amžių krikščionių filosofas ir apologetas. Gimė Samarijoje, pasiturinčioje pagonių šeimoje. Kurį laiką Justinas gyveno Efeze, atsidėjęs studijavo filosofiją ir literatūrą.

Be kitų dokumentų parašė dvi „Apologijas“ apie krikščionybę, kuriose paaiškina sakramentų, pasninko, geros valios prasmę, taip pat demaskuoja pagonybės trūkumus. Justinas pirmas iš filosofų iškėlė aukščiausią tiesos vertę, už kurią galima paaukoti net gyvybę.

...yra dalykų, kurių negalime pažinti protu, todėl turime priimti juos tikėjimu. Taigi tikėjimas neprieštarauja protui, bet išeina už jo ribų. Tikėjimas yra tarsi šeštasis pojūtis, kuris padeda tais atvejais, kai susiduriame su tuo, ko mūsų protas neaprėpia...

kilti į viršų